На Буковині Свято-Аннинський жіночий монастир відзначив престольне свято

23:20, 14 серпня 2015
Православ`я
2088 0
к

14 серпня, у свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та День пам’яті семи мучеників Маккавеїв, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Аннинському жіночому монастирі Чернівесько-Буковинської єпархії, повідомляє сайт church.ua.

Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього одночасно відзначається Святою Церквою з двома іншими святами: Днем пам’яті семи мучеників Маккавеїв і Всемилостивого Спаса. З цієї причини в народі сьогоднішній день називається 1-шим або медовим Спасом.

Історія свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього пов’язана з давньою візантійською традицією обходити зі Святим Хрестом вулиці міста, задля запобігання хворобам, які дуже часто поширювалися на початку серпня. Святкування Всемилостивого Спаса було започатковане в ХІІ ст. після перемоги князя Андрія Боголюбського над волзькими болгарами. Ікона Спасителя, перед якою молилися з подякою князь та воїни освітила їхнім дивним сяйвом, після чого звичай звершувати моління перед образом Спаса в цей день поширився Церквою.

Розділити радість престольного свята обителі зібралися біля 15 тисяч православних віруючих, значна частина з яких прийшла на свято пішки хресними ходами з різних регіонів України.

Після читання Святого Євангелія Його Блаженство звернувся до багатотисячної пастви зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після одпусту Блаженніший владика звершив освячення меду та трав, після чого звернувся до духовенства, настоятельниці монастиря, ігумені Нонни, сестер, парафіян і гостей обителі з привітаннями на честь престольного свята та благословив усіх.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter