1

Мистецтво і культура здатні об'єднати людей з різних регіонів України і сприяти усуненню у суспільстві непорозуміння та ворожнечі.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це говорить голова Синодального відділу УПЦ «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик).

"Мистецтво – це дуже потужне духовне знаряддя, тому його, безумовно, можна використовувати для такої благої справи, як налагодження миру в країні. Церква завжди використовувала мистецтво, щоб доносити Євангельську звістку про мир. Молячись про примирення ворогуючих, ми хочемо, насамперед, достукатися до людських сердець, а через мистецтво можна цього досягти", – зазначає ігуменя Серафима.

Також вона нагадує, що мистецтво здатне розповідати про божественну красу, гармонію та Божий промисел.

Возночас матушка Серафима застерігає, що "художню сферу, бува, використовують як інструмент руйнування, а не творіння".

"Плодів від такого мистецтва, зрозуміло, не буде", – підкреслює ігуменя.

Як повідомлялося у ЗМІ, у серпні у Бердянську одна зі світських творчих груп розпочинає культурно-освітній проект, метою якого є налагодження культурного обміну та пом’якшення соціальної напруги між регіонами.

"Бердянськ, що традиційно сприймається як місто-курорт, перебуває неподалік бойових дій - отже потребує нових культурних контактів заради пом’якшення атмосфери, розуміння й визначення", - зазначають організатори.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram