Вулиці українських міст, що носять радянські назви, потрібно перейменовувати в пам'ять православних святих.
Таку думку висловив Запорізький і Мелітопольський архієпископ Української Православної Церкви Лука (Коваленко) у зв'язку з законом про декомунізацію, повідомляє Центр інформації УПЦ.
«На мій погляд, дуже важливо, щоб у кожному місті України були вулиці з назвами, які б допомагали нам повернутися до витоків нашої духовності. Наприклад, для Запоріжжя - це імена козаків, захисників православної віри. В інших українських містах вулиці можна перейменовувати в пам'ять святих, пов'язаних з цими містами. Це у місіонерському дусі нагадувало б, що не гармати рятують цей світ, а любов і милосердя», - зазначає Запорізький архієпископ УПЦ.
За його словами, Запорізька єпархія УПЦ вже виступила з ініціативою перейменовувати вулиці міста з комуністичними назвами в пам'ять запорізьких новомучеників, сповідників і захисників православ'я.
«Чи то ти йдеш по вулиці Дзержинського та згадуєш, якими жахливими справами займалася репресивна машина, яку він очолював; чи то - по вулиці, названій в пам’ять святого Сергія Мелітопольського, котрий, незважаючи на переслідування радянської влади, показав приклад терпіння та вірності Богу», - підкреслює владика.
Архієпископ Лука також зазначає, що Запорізька єпархія УПЦ звернулася до міської влади з проханням назвати одну з вулиць міста на честь Блаженнішого Митрополита Володимира.
«До чого призвів комуністичний режим, який намагався побудувати новий світ, заснований на безбожному світогляді? Тільки до одного: спотворення людської особистості та розуміння історії. Позбавляючись від брехливих комуністичних ідолів, котрим приносили в жертву мільйони людських життів, ми повинні повернутися до витоків нашої історії, пов'язаних з православною вірою», - закликає архієпископ Лука.
Як повідомлялось, 21 травня цього року набув чинності Закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки. Згідно з цим Законом, радянські назви міст, районів, вулиць та інших об’єктів топоніміки населених пунктів підлягають перейменуванню.