и

1 червня, у День захисту дітей, в Горлівчі відбулася панахида за дітьми, які загинули під час військового конфлікту на Донбасі. За богослужінням, що звершили клірики Богоявленського кафедрального собору, співав дитячий хор недільної школи «Росток». Спільна молитва за душі спочилих зібрала сотні горлівчан, повідомляє church.ua з посиланням на сайт Горлівської єпархії УПЦ.

Після закінчення богослужіння настоятель собору протоієрей Олександр Пеканов звернувся до горлівчан зі словами настанови: «Сьогодні, в продовження свята Святої Трійці, ми здійснюємо молитву за упокій всіх тих блаженних, непорочних немовлят і отроків, які невинно постраждали в наш мирний час. Убієнним немовлятам – Царство Небесне».

Відео дня

Всього за період з липня 2014 по травень 2015 в Горлівці загинуло 15 дітей, найменшим з них було всього 10 і 11 місяців. В пам’ять про загиблих учні шкіл міста випустили в небо 15 білих повітряних куль.

Після панахиди головною вулицею Горлівки пройшов дитячий марш миру, в якому взяли участь дитячі творчі та спортивні колективи міста, вихованці міського Будинку дитячої та юнацької творчості та Центру туризму, представники дитячих громадських організацій та учні загальноосвітніх шкіл.

В Україні у цей день з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія у всіх храмах Української Православної Церкви поминали дітей, які загинули на Донбасі.