У столичному "Українському домі" УПЦ представила унікальну виставку “Українська Православна Церква: від святого Володимира до сьогодення”

20:23, 28 травня 2015
999 0
е
е

У Києві в "Українському домі" сьогодні було представлено унікальну виставку “Українська Православна Церква: від святого Володимира до сьогодення”, присвячена 1000-літтю преставлення святого рівноапостольного князя Володимира.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, виставку відкрив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Онуфрій.

«Сьогодні ми будемо вивчати справи, які залишив святий князь Володимир, будемо надихатись ними, тому що його діяльність дала свого часу нашим пращурам імпульс і енергію, і вони створили таку благородну, мужню, сильну і красиву київську державу, яка прославилася у віках. Переконаний, що й сьогодні вона подолає всі негаразди, зацвіте буйним цвітом і розвиється пахощами і перед Богом, і перед людьми», - сказав Блаженніший Онуфрій.

На виставці були представлені унікальні експонати, які відображають історію Православної Церкви в Українських землях впродовж її 1000-літнього буття – від часів Київської Русі до сьогодення. Це рідкісні ікони, стародруки, гравюри, церковне начиння, нагороди, документи та фотографії, хрести, панагії. Також шиферні ікони, енколпіони та хрести часів св. Володимира.

Цікавим артефактом є ікона св.князя Володимира, яку було написано до 900-річчя Хрещення Київської Русі (1888 р.). Великий інтерес становлять перші стародруки Києво-Печерської лаври, богословські праці святителів Петра Могили, Димитрія Ростовського, Інокентія Херсонського, Володимира (Богоявленського), митрополита Стефана

Яворського, митрополита Володимира (Сабодана) та інших видатних діячів Церкви.

Окрему експозицію присвячено подвигу новомучеників та сповідників XX ст. Це фотографіїcвященномучеників Костянтина (Д’якова), Анатолія (Грисюка), Олександра (Петровського), преподобного схиархієпископа Антонія (Абашидзе) та інших.

Експонати для виставки надані музеєм Київської митрополії “Православна Україна”.

Це перший в Україні захід, присвячений 1000-літтю преставлення святого рівноапостольного князя Володимира. Урочистості 1000-літнього ювілею триватимуть впродовж року не лише в столиці, але й в усіх єпархіях УПЦ.

Також цього дня в «Українському домі» відбулася наукова конференція «Спадщина святого Володимира: Церква, держава, суспільство».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter