Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій 15 березня, у Хрестопоклонну Неділю, очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерської лаври.
Після читання Святого Євангелія Блаженніший звернувся до пастви зі словами проповіді про значення Животворящого Хреста у сучасному житті кожного православного християнина.
«Ми вшановуємо Хрест Господній, кланяємось перед ним і цілуємо його, отримуючи від нього ту духовну силу, яка необхідна нам, щоб гідно пройти свій життєвий шлях», - розповів Митрополит Онуфрій.
Його Блаженство нагадав, що в першу неділю Великого посту Церква святкувала Торжество Православ’я, як свідчення неухильного дотримання настанов святих отців і спасительних традицій Святої Православної Церкви.
В другу - пам’ять святителя Григорія Палами, який довів Божественне походження фаворського світла, що бачили від Христа Його апостоли на Фаворі. Саме фаворське світло свідчить нам, що наш Творець є Вищим Розумом, Досконалим Духом, Любов’ю і Світлом; всі ці якості належать до Божественної природи, і ті люди, які намагаються зберегти себе від гріха і перебувають у виконанні заповідей Божий, можуть стати споглядачами цього дивного Божественного світла і в цьому земному житті й у житті вічному.
Розповідаючи про походження Чесного Хреста Господнього та його силу, Блаженніший владика зазначив: «Коли людина довго іде пустелею, вона знемагає і шукає, на що б опертись. Ось такою опорою, як жезлом чи посохом для подорожнього, під час подвигу Великого посту і є для нас Животворящий Хрест Господній».
Порівнюючи Животворящий Хрест Господній із духовною зброєю для кожного християнина, Предстоятель наголосив на тому, що ним треба вміти правильно користуватись, як і справжньою зброєю.
Головне, щоб кожний християнин з вірою і благоговінням накладав на себе хресне знамення, не поспішаючи і не «ламаючи» вертикальної та горизонтальної ліній хреста, від цього залежить сила нашої віри і успіх кожної нашої справи і починання, якщо ми приступаємо до них з молитвою і знаменням Хреста Господнього.
«Здійснюючи піст, ми також беремо цей святий Хрест як знамено, як зброю і жезл і йдемо далі шляхом нашого посильного подвигу і нехай Милосердний Господь укріпить на цьому шляху кожного із нас», - підсумував свою проповідь Блаженніший Онуфрій.
Наприкінці Літургії було звершено поклоніння Животворящому Хресту Господньому, після чого Предстоятель благословив віруючих.
За матеріалами офіційного сайту УПЦ