Латвійська Православна Церква відзначила день пам'яті свого небесного покровителя / pravoslavie.lv

У день мученицької кончини священномученика Іоанна, Архієпископа Ризького, 12 жовтня, Латвійська Православна Церква відзначила день пам'яті свого небесного покровителя.

Цього дня Митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр звершив урочисту Божественну літургію у Ризькому кафедральному соборі Різдва Христового, де перебувають мощі святого, повідомляє прес-служба ЛПЦ.

/ православ'я.ЛВ

Латвійське духовенство, віруючі з багатьох ризьких храмів і прочани з інших міст Латвії зібралися цього дня під склепіннями соборного храму, щоб молитвою прославити свого великого покровителя.

По завершенні Божественної літургії був звершений хресний хід із ковчегом, у якому знаходиться плат, яким була зібрана кров священномученика Іоанна Ризького, на місці його мученицької смерті у 1934 році.

При богослужінні Митрополитом Олександром використовувався Архієрейський жезл, з яким служив святий священномученик Іоанн, Архієпископ Ризький.

Митрополит Серафим розповів про служіння священномученика Іоанна на Пензенській землі, яке припало на роки революції і церковних негараздів, що увійшли в історію під назвою «Путятинської смути».

«У цей складний період Владика Іоанн явив собою справжнього чоловіка боротьби, який своєю твердістю і непохитною вірою зумів згуртувати навколо себе свою паству і протистояти розкольникам і безбожній владі», - підкреслив владика Серафим.

Після проповіді віруючі мали можливість прикластися до святих мощей святого священномученика Іоанна Ризького, які зазвичай знаходяться під склом раки.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram