1

Церква говорить, що мир душевний досягається тільки тоді, коли людина виконує не свої бажання, а бажання і заповіді Божі, які відділяють гріх від правди.

Про це Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав 28 грудня під час Божественної літургії у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври, повідомив "УНІАН-Релігії" прес-секретар Предстоятеля УПЦ ігумен Пафнутій.

Зокрема Блаженніший звернув увагу на притчу про покликаних та вибраних — як господар зібрав на свою вечерю убогих та калік, оскільки ті, які були запрошені, відмовились прийти.

«Ця євангельська притча нагадує нам про те, що людина створена для вічного блаженства, для життя з Богом, і саме це вічне небесне життя, це блаженство, називається Великою вечерею. Господь запрошує туди кожного, але на землі є місце, яке є малою часткою неба, це — храм Божий. І потрапити на ту Велику вечерю, минувши храм Божий, неможливо.

Коли людина входить до храму Божого, то і святі угодники Божі, які зображені на стінах храму, і Пресвята Богородиця, і ангели, і Сам Господь нагадують нам про те, що людина створена для вічного блаженства на Небі. А для того, щоб зробити себе здатним прийняти Божий поклик на цю вечерю, людина себе повинна вдосконалювати в храмі», - зазначив Предстоятель УПЦ.

Блаженніший Владика наголосив, що у Божому храмі людина приймає Таїнства хрещення, шлюбу, покаяння, тут відбувається монашеський постриг. У храмі людина приймає Божественне Тіло і Кров Христа, які є закваскою вічності.

«Разом з тим, люди нецерковні говорять, що в храмі людину в усьому обмежують, стримують, а для того, щоб отримати повноцінну житейську радість, потрібно не до храму йти, а дати волю своїм почуттям і бажанням, і тільки тоді людина може відчути радість і повноту свого буття», - продовжив Престоятель.

Для прикладу Його Блаженство згадав життя одного римського імператора, який був філософом і язичником. У нього було все, але не завжди був мир в душі, тому він вирішив передати керування імперією відданним помічникам і відправився на деякий час на острів, де ніколи не було зими. Імператор узяв з собою в достатній кількості напоїв, харчів, усього необхідного для повноцінного безтурботного життя, він нічим не займався, тільки відпочивав і розважався. Але в листі до одного сенатора зізнався, що ніколи душа його не була настільки порожньою і сам він ніколи не відчував себе настільки виснаженим, як за період цього відпочинку.

Блаженніший Онуфрій підкреслив: «Ось наочна відповідь для тих людей, які вважають, що мир душевний наступає після задоволення всіх людських бажань". 

Предстоятель УПЦ закликав усіх намагатись відвідувати Божий храм, хоча ворог іноді й знаходить кожній людині і землю, яку треба купити, і волів, яких треба випробувати, і друзів, яких треба провідати і не піти в храм Божий.

«Ми повинні все покинути і йти до храму Божого, де ми знайдемо той мир і спокій, який починається для людини ще за її земного життя. Коли людина починає жити по заповідям Божим Господь посилає їй, як підбадьорення, Свою благодать. І тому у людини, яка бореться із гріхом і намагається своє життя узгодити з волею Божою, завжди є мир на душі», — підсумував Блаженніший Владика.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram