этот материал доступен на русском

Митрополит Онуфрій розповів, як боротися із заздрощами

09:49, 10 серпня 2018
Православ`я
1143 0
За думкою Предстоятеля УПЦ, розділення заздрості на «чорну» і «білу» хибне / news.church.ua

Про це розповів Митрополит Онуфрій під час проповіді в день пам’яті великомученика Пантелеймона, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Розповівши про житіє цілителя, предстоятель УПЦ нагадав, що на мученицьку смерть лікар був відправлений через заздрощі колег. За його словами, це є свідченням того, наскільки шкідливим пороком є заздрість.

«Ми часто теж заздримо, розділяємо заздрість на «чорну» і «білу», — сказав Митрополит Онуфрій. — Зрозуміло, що «чорна» заздрість спрямована на те, щоб іншій людині було погано, а «біла» заздрість начебто проти самої людини нічого не має - просто той, хто заздрить, хоче бути таким, як той, хто процвітає».

Проте, за його думкою, це розділення хибне. «І «біла», і «чорна» заздрості є гріховними. Заздрість — це заздрість, один із різновидів гордині, коли людина вважає, що саме вона заслуговує на найкраще», — сказав він.

Владика розповів, як реагувати на успіхи ближнього правильно. «Треба радіти, дякувати Богові за те, що Він дав іншій людині успіхи, таланти, здобутки. У християнському понятті є ревність. Це свого роду намагання не відстати від ближнього в прагненні бути кращим, та при цьому не самозвеличуватися і не бажати зла нікому», — пояснив Митрополит Онуфрій.

«Нехай молитвами святого великомученика і цілителя Пантелеймона Господь зцілить і тілесні наші недуги, і душевні немощі, допоможе нам бути добрими християнами, які всіх люблять, усіх поважають, нікому ні в чому не заздрять, а тільки прагнуть теж бути добрими, правдивими перед Богом», — побажав Предстоятель.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter