этот материал доступен на русском

До Києва на святкування 1030-річчя Хрещення Русі прибула ікона апостола Андрія Первозваного (відео)

13:49, 26 липня 2018
Православ`я
1342 0
До Києва прибула ікона апостола Андрія Первозваного / news.church.ua

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, зустріч відбулася на столичному річковому вокзалі.

Хресний хід «Шляхом апостола Андрія», що проходить по Дніпру, розпочався у місті Кам’янське на Дніпропетровщині 22-го липня.

23 липня хресний хід прибув до Кременчуцької єпархії УПЦ, урочиста зустріч образу святого апостола у Черкасах відбулася 24 липня.

Ікона святого апостола Андрія Первозваного написана у жіночому монастирі міста Патри. Митрополитом Хризостомом, керуючим Патрською Митрополією в ікону вкладена частка мощей святого апостола і хреста, на якому саме у Патрах його було розіп’ято.

Як оповідає преподобний Нестор Літописець, із проповіддю Слова Божого апостол Андрій пішов вгору по Дніпру і піднявся до місця розташування майбутнього Києва, де поставив хрест на київських схилах і звернувся до своїх учнів зі словами: «Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде велике місто, і Бог спорудить багато церков». 

Нагадаємо, що цього року віруючі зможуть вклонитися восьми православним святиням, включно з іконою апостола Андрія. Хресний хід із чудотворними святинями та святими мощами відбудеться 27 липня від Володимирської гірки вулицями столиці до Києво-Печерської лаври. Тут у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія святині будуть доступні для поклоніння під час всенічного бдіння, всю ніч та наступного дня, 28 липня, під час Божественної літургії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter