этот материал доступен на русском

Митрополит Онуфрій розповів, як самокритика веде до спасіння

18:54, 07 липня 2018
Православ`я
1584 0
Предстоятель УПЦ закликав усіх проводити життя у самокритиці, самозасудженні й покаянні / news.church.ua

Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав під час проповіді у день свята Різдва Іоанна Предтечі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель зазначив, що саме Іоанн Предтеча готував людей до прийняття Сина Божого, нашого Спасителя, і сьогодні він звертається до нас, сучасників, зі сторінок Священного Писання такими словами: «Покайтеся! Тому що наблизилося Царство Небесне».

Архіпастир розповів, що святий Іоанн Хреститель готував людей до зустрічі зі Спасителем через покаяння. «Коли людина, яка згрішила, каже: “Прости мене, Господи!”, то вона знову оновлюється. Як сліпий не може бачити світла, поки його роговиці не очистять, так і людська душа, скріплена гріхами, не може відчути Бога, зрозуміти Бога, поки не покається», - пояснив Блаженніший владика.

Як зауважив Предстоятель, «нині модно всіх критикувати, засуджувати, однак себе ставити вище за інших». Мовляв, «усі погані, а я добрий». За словами Його Блаженства, це є різновид гордині. Натомість людина має не когось критикувати, а - себе.

«Іоанн Предтеча говорить, що людина повинна засуджувати й принижувати себе, а інших, ближніх, - підвищувати. Навіть якщо вони, на нашу думку, цього не заслуговують… Якщо людина так робить, то вчиняє правильно, - підкреслив Блаженніший Митрополит Онуфрій. - Тому що Бог створив людину чистою, і Царство Небесне приготовлене для тих, хто очищує себе від гріхів».

Насамкінець проповіді Його Блаженство закликав усіх проводити життя у самокритиці, самозасудженні й покаянні та в любові до оточуючих нас людей, бо «це є той шлях, якому навчає нас Іоанн Предтеча, шлях, який веде нас до Неба».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter