этот материал доступен на русском

У Почаївській лаврі тисячі паломників молилися у день пам'яті преподобного Іова

21:18, 20 травня 2018
Православ`я
2799 0
У Почаївській лаврі тисячі прочан молилися в день пам'яті преподобного Іова / pochaev.org.ua

Вчора, 19 травня, у Свято-Успенській Почаївській лаврі відбулося святкування дня пам'яті її засновника і молитовного заступника, Небесного ігумена святої гори Почаївської преподобного Іова Почаївського.

Цього дня у монастирі були відслужені дві Божественні літургії: рання у Троїцькому соборі та святкова пізня в Успенському соборі Лаври, повідомляється на сайті обителі.

/ pochaev.org.ua

Святкову літургію у Успенському соборі, як і напередодні вечірнє богослужіння, очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

По закінченні богослужіння владика Сергій виголосив проповідь перед вірянами.

/ pochaev.org.ua

Після завершення літургії раку з мощами преподобного хресним ходом перенесли до Печерного храму.

/ pochaev.org.ua

Нагадаємо, що преподобний Іов народився у 1551 року на Покутті, біля міста Коломиї і при хрещенні був наречений Іоанном. Йому не виповнилося і десяти років, як він залишив свій дім, і, таємно відправився в найближчий Угорницкий монастир, де і попросив ігумена "дозволити йому служити братії". Юний послушник, намагаючись "догодити кожному з найменших монастирських працівників", незабаром заслужив до себе загальну прихильність і любов.

В уже зовсім юному віці, на дванадцятому році життя його було пострижено у монашество з ім’ям Іов, на честь праведного Іова Многострадального. І протягом усього свого довгогоземного життя він подібно до свого святого покровителя покірливо і терпляче переносив усі спокуси та страждання.

Багато сил за свого життя поклав Преподобний на влаштування і процвітання Почаївської обителі. І в наш час братія монастиря і всі хто приходить до обителі, вклоняється її святиням, припадає то нетлінних мощей, відчувають на собі особливу молитовну допомогу та захист Святого Ігумена, небесного покровителя та захисника Святої Почаївської Гори.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter