У Світлу П’ятницю Митрополит Онуфрій звершив літургію в Почаївській лаврі

14:48, 13 квітня 2018
Православ`я
1341 0
У Світлу П’ятницю Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив літургію в Почаївській лаврі / news.church.ua

У п’ятницю Світлої седмиці, 13 квітня, на свято ікони Божої Матері “Живоноснe Джeрeло” Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну літургію в Успeнському соборі Почаївської лаври.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, святкування ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» звершується Святою Церквою на честь дива, що відбулося у V ст. поблизу Константинополя. Згідно з переданням, 4 квітня 450 року майбутній імператор Лев Маркел зустрів біля воріт столиці Візантійської імперії сліпця, який збився з дороги. Воїн Лев допоміг немічному знайти притулок у тіні та пішов набрати йому води. Раптом до майбутнього імператора промовив жіночий голос, який вказав йому місце цілющого джерела та передрік, що допоможе Леву побудувати на цьому місці храм. Так і сталося. Водою та тиною зі знайденого джерела воїн напоїв і зцілив сліпого, а сам через сім років зійшов на престол візантійських монархів. Імператор Лев Маркел правив до 473 року і під час правління побудував над цілющим джерелом храм на честь Пресвятої Богородиці, назвавши його «Живоносним Джерелом».

За Божественною літургією була піднесена молитва за мир в Україні.

На малому вході Предстоятель удостоїв братію монастиря у священному сані богослужбових нагород. Під час богослужіння Архіпастир звершив ієрейську хіротонію диякона Павла Бойка.

По завершені літургії Його Блажeнство очолив водосвятний молебень пeрeд Стопою Божої Матeрі, після чого Архіпастир благословив усіх присутніх.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter