У Херсоні відзначили 50-річчя від дня кончини місцевошанованої святої, преподобної Євтропії Херсонської

06:15, 30 березня 2018
Православ`я
2124 0
Прп. Євтропія Херсонська

У четвер, 29 березня, у Свято-Духівському кафедральному соборі Херсона відзначили 50-річчя від дня кончини місцевошанованої святої, преподобної Євтропії Херсонської.

Як повідомляє прес-служба Херсонської єпархії УПЦ, у цей день митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн звершив Літургію Передосвячених Дарів. На завершення богослужіння біля святих мощей преподобної Євтропії, які спочивають у приділі Священномучеників Херсонеських, собором духовенства була звершена молитва святій.

/ pravoslavie.ks.ua

Владика Іоанн привітав усіх присутніх зі святом і побажав, щоб преподобна Євтропія "постійно молилася за нас перед Богом, зміцнювала в православній вірі й благочесті, а також допомагала нести посильні подвиги і труди во славу Божу та на благо ближнім".

/ pravoslavie.ks.ua

Євтропія Херсонська (1863 - 1968) - місцевошанована свята Херсонської єпархії УПЦ.

У миру Катерина Леонтіївна Ісаєнкова, народилася 24 листопада 1863 року в селищі Біла Криниця Херсонської губернії. У 12 років була взята на виховання жіночою монашою спільнотою в Олешківській Слободі Таврійської губернії. Духовні чада свідчили, що на ногах матінка носила вериги. У її руках завжди було Євангеліє, яке вона постійно читала. Померла черниця 29 березня 1968 року, у віці 105 років. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 грудня 2010 року черниця Євтропія зарахована до лику місцевошанованих святих Херсонської єпархії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter