Патріарх Кирил розповів, чому священик при вищому навчальному закладі повинен сам мати вищу освіту

21:20, 16 березня 2018
Православ`я
2700 0
 На думку Патріарха, священик повинен перебувати на одному освітньому рівні зі студентами / foma.ru

Про це сказав Патріарх Кирил сьогодні, 16 березня, на засіданні Вищої церковної ради РПЦ, повідомляє "Фома".

"Бажано, щоб у вузівського пастиря була вища світська освіта – я б сказав, навіть більш ніж бажано. У якихось випадках це необхідна умова", - сказав Патріарх Кирил.

На думку Патріарха, «священик повинен знаходитися на тому ж самому освітньому рівні зі студентами і викладачами, адже бесіди, які він буде проводити, можуть стосуватися не тільки виключно духовних тем».

"Вони можуть проходити у руслі загальнокультурного дискурсу, який би включав у себе наукові теми. Священик повинен бути авторитетним учасником такого дискурсу", - додав Патріарх.

Предстоятель Руської Церкви закликав університетське духовенство серйозно підходити до спілкування зі студентами і бути з ними чесними у всьому.

"Молодь уважно та інтуїтивно не прощає лукавства і благочестивого формалізму у спілкуванні із собою, - підкреслив він.

Що стосується самої наявності храмів при світських ВУЗах, то у цьому, на думку Патріарха Кирила, немає нічого незвичайного, навіть якщо подивитися на європейську традицію.

"Університетський священик, домова церква у ВУЗі – демонстрація історичного та існуючого досі зв'язку християнства і науки. Ви знайдете церкву і в Оксфордському, і Гарвардському університеті. Присутність капелана там так само природна і органічна, як і присутність світського професора" - зазначив Патріарх Кирил.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter