Православні християни вшановують ікону Богородиці "Державна" і прославили священномученика

17:51, 15 березня 2018
Православ`я
6489 0
Православні вшановують ікону Богородиці "Державна" і прославили священномученика / patriarchia.ru

За літургією відбулася канонізація священика Олександра Адріанова, включеного в Собор новомучеників і сповідників рішенням Священного Синоду від 7 березня (журнал № 6), повідомляє patriarchia.ru.

Єпископ Среднеуральский Євген зачитав рішення Священного Синоду про канонізацію священика Олександра Адріанова. З амвона прозвучало житіє нового святого. Потім була принесена ікона священномученика Олександра.

2

Архієреї приклалися до святого образу, і всі присутні в храмі хором проспівали: «Священномучениче Олександре, моли Бога за нас!». Митрополит Єкатеринбурзький Кирил благословив усіх присутніх іконою з образом нового святого.

***Священик Олександр Адріанов, настоятель Трьохсвятительського храму Нижньо-Туринського заводу Єкатеринбурзькій єпархії, був ревним і достойним пастирем, який багато потрудився як законоучитель, член різних комітетів і товариств.

Восени 1918 року в зв'язку з убивствами кількох священнослужителів більшість покинули місця свого служіння. Єдиний, хто продовжував служіння на парафії, здійснюючи покладені богослужіння і проповідуючи, був отець Олександр Адріанов.

21 листопада отець Олександр був арештований прямо в храмі під час святкового богослужіння і відвезений на станцію Вия, яка знаходилася недалеко від Нижньо-Туринського заводу.

25 листопада отець Олександр був розстріляний. За свідченням Шипіцина, колишнього червоноармійця, учасника розстрілу, «коли Туринського попа Адріанова вели на розстріл, він твердив: "Господи помилуй, Господи помилуй мене грішного!", неголосно, так напівпошепки». Тіло отця Олександра було знайдено через п'ять днів, злегка присипане снігом, зі схрещеними на грудях руками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter