Митрополит Онуфрій нагадав про силу впливу добрих і злих слів та порадив, як боротися із злослів'ям

13:27, 26 лютого 2018
Православ`я
5706 0
Архіпастир порадив хранити свої уста від «гнилих» слів / news.church.ua

У Неділю першу Великого посту, 25 лютого, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, на вечірньому богослужінні  молились чисельні парафіяни та паломники Києво-Печерської лаври.

Після завершення чинопослідування Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика закликав вірних не лише утримуватись від скоромної їжі, а й від поганих вчинків.

“Піст, молитва, добрі справи знищують гріх у нашій душі”, – наголосив Архіпастир. Особливу увагу Предстоятель звернув на силу наших слів і необхідність слідкувати за ними.

Митрополив зазначив, що слово має величезне значення — одні несуть у собі творчу силу: «за допомогою слова людей навчають добру, чеснотам», а інші руйнівну: «злі слова псуються і тих, хто їх виголошує, і тих, хто їх слухає».

«Якщо слово мовиться добре, смиренне, то воно і злу людину навертає на добро, а якщо ми говоримо злі, горді слова, то вони навіть добрих людей направляють до зла», - підкреслив Предстоятель.

«Тому людина увесь час повинна спостерігати за тим, що вона говорить і як вона говорить, - продовжив Блаженніший владика. - Апостол навчає, що якщо з вуст людини виходять злі слова, то це говорить про те, що вона сама переповнена зла. Не може з одного джерела витікати і солодка, і солона вода. Ми повинні зробити своє джерело таким, щоб з нього витікала тільки солодка вода».

Архіпастир порадив хранити свої уста від «гнилих» слів, позбавляючись від усіх поганих помислів, які приходять на думку.

«Якщо з’явиться помисел сказати погане слово, прикуси язик і промовчи. Нехай він там, у голові, покрутиться, але не дай цій думці втілиться у слово. Це буде перша сходинка нашої боротьби зі своїм злослів’ям», - зазначив він.

“Нехай Господь допоможе нам бути добрими християнами і щоб з наших вуст виходило лише добро”, – підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter