У неділю Торжества Православ’я Митрополит Онуфрій помолився про мир з дипломатами православних країн

19:21, 25 лютого 2018
Православ`я
6021 0
Митрополит Онуфрій привітав присутніх за богослужінням високоповажних Послів та представників Посольств країн зі святом / news.church.ua

У Неділю першу Великого посту, 25 лютого, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив чин Торжества Православ’я та Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням з нагоди святкування Торжества Православ’я були присутні представники Посольств іноземних православних держав в Україні: Болгарії, Греції, Македонії, Молдови, Росії, Румунії та Сербії, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

З Предстоятелем молились представники посольств Болгарії, Греції, Македонії, Молдови, Росії, Румунії та Сербії  / news.church.ua

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до численної пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про боротьбу Церкви з єресями в період Вселенських Соборів, про встановлення свята Торжества Православ’я,  а також пояснив, чому ми можемо шанувати святі ікони. “Нехай Господь допоможе нам мужньо берегти чистоту Православної віри”, – побажав Архіпастир.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після одпусту Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав присутніх за богослужінням високоповажних Послів та представників Посольств країн, більшість населення яких сповідує Православну віру.

"Цьогорічне свято Торжества Православ’я – це свято для православних народів усіх наших країн. Ваша присутність на сьогоднішній Божественній Літургії в цій святій Лаврі і наша спільна молитва – це прояв соборності нашої Святої Православної Церкви, це свідчення нашої єдності і підтвердження того, що всі ми сповідуємо одну віру. Наші народи належать до різних Помісних Православних Церков, але всі наші Помісні Церкви разом становлять Єдину Церкву Христову.

Цьогорічне свято – це свято тріумфу Церкви. Саме так назва цього свята звучить грецькою мовою – Тріумф Православ’я! Це свято перемоги Церкви над розколами і єресями", - зазначив митрополит Онуфрій.

“Переживаючи сьогодні складні часи в нашій історії, ми сердечно вдячні вам, вельмишановні панове дипломати, за підтримку і солідарність з нашим віруючим народом. У свою чергу від імені духовенства та вірних Української Православної Церкви молитовно бажаю всім православним народам благословіння Божого, благоденства, миру і процвітання!” – побажав на завершення Блаженніший Владика.

Серед дипломатів були представники Посольств Болгарії, Греції, Македонії, Молдови, Росії, Румунії та Сербії: радник Посольства Республіки Болгарії в Україні – пані Стояна Русинова, Посол Грецької Республіки в Україні Георгіос Пукаміссас з дружиною, Посол Республіки Македонія в Україні  – Столе Змейкоскі, Посол Республіки Молдова в Україні  – Руслан Болбочан, Тимчасовий повірений Російської Федерації в Україні – О. П. Лукашик, представник Посольства Румунії в Україні  – Космін Чіпріан Журка, Посол Республіки Сербія в Україні – Раде Булатович.

Одразу після богослужіння у резиденції Предстоятеля в Києво-Печерській Лаврі відбулася зустріч Митрополита Онуфрія з представниками дипломатичного корпусу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter