Яке церковне свято 22 вересня / pixabay.com

Праведні Іоаким і Анна були батьками матері Ісуса Христа - Діви Марії. Іоаким походив з царського роду, Анна - з родини священика. За благочестиве життя вони удостоїлися честі стати батьками Богородиці. Пам'ять святих вшановується на наступний день після свята Різдво Пресвятої Богородиці.

У цей день відзначається народне свято 22 вересня - Іоаким і Анна.

Православне свято 22 вересня - день пам'яті Йосипа Волоцького (Волокамського)

Святий народився поблизу Волокамська в 1440 році. Навчався в монастирі, був навчений не тільки наукам, а й Божому Слову. Вів благочестиве чернече життя. Багато молився, часто постив і читав псалми. Через кілька років в той же монастир вступив і отець Йосипа.

Читайте такожЯк святкують День осіннього рівнодення: красиві привітання та листівкиУ 1479 році Йосип заснував свій монастир. Поруч побудував особливий будинок, в якому його ченці допомагали жебракам і хворим. До Йосипа приходили навіть бояри і князі, щоб отримати духовну настанову. Святий все життя прищеплював людям турботу про слабких, любов і принципи благочестивого життя.

Йосип також відомий, як затятий противник єврейських навчань, які вважав єрессю. Написав про це книгу і помер в 1515 році.

Яке свято 22 вересня - день пам'яті мученика Северіана

Северіан походив зі славного роду і жив у Севастії. У ті часи правитель Ліциній влаштовував гоніння на християн. Одного разу влада схопила 40 мучеників, Северіан благав їх не відрікатися від Бога. Тоді Северіана викликали до імператора.

Мученика довго катували, а після уклали в темницю. Весь цей час Северіан говорив про те, що радий страждати за Христа. В кінці мученика стратили - прив'язали камінь до ніг, перетягнули шию мотузкою і повісили на стіні.

Прикмети 22 вересня

Прикмети погоди 22 вересня / фото УНІАН
  • багато павутини сьогодні - зима настане скоро і буде морозною;
  • 22 вересня випав сніг - наступного року буде поганий урожай;
  • листя з вишні не опало - до гарної погоди;
  • ожеледь 22 вересня - скоро підуть дощі.

Що сьогодні не можна робити

Наші предки вважали, що в цей день не варто починати нічого нового, якщо справа стосується роботи. Зате можна зав'язувати романтичні відносини. Як і в будь-яке інше православне свято, сьогодні небажано нецензурно висловлюватися і сваритися.

Не беріть сьогодні гострі предмети в руки і перенесіть на іншу дату фізичні навантаження.

Що можна робити 22 вересня

Які традиції потрібно дотримуватися / pixabay.com

Сьогодні, крім церковних свят, відзначається День осіннього рівнодення. Тому 22 вересня можна провести вдома генеральне прибирання, викинути всі непотрібні речі. Не зайвим буде і відпустити старі образи, озвучивши слова подяки близьким людям.

Вас також може зацікавити: