На військових священників (капеланів), які перебували або перебувають у районі проведення антитерористичної операції (АТО), пропонується поширити соціальні гарантії, передбачені для військовослужбовців.
З такою ініціативою виступив авторський колектив депутатів, які 23 червня подали до парламенту проект Закону № 6643, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Законопроект передбачає внесення змін до Законів України «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом», «Про Збройні Сили України».
Пропоновані зміни надають статус учасника бойових дій військовим капеланам, які брали участь у забезпеченні проведення операції у районі АТО. Крім цього, статус учасника війни пропонується надати капеланам, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення АТО.
На переконання авторів законопроекту № 6643, у разі його прийняття буде вирішено на державному рівні питання статусу військових священників (капеланів), які перебували або перебувають у районі проведення АТО. Прийняті зміни також дозволять забезпечити належний соціальний захист військових капеланів та сприятиме подальшому розвитку капеланської служби у ЗСУ та інших військових формуваннях.
Депутати також зауважують, що впровадження цих соціальних гарантій для капеланів у підсумку сприятиме підняттю патріотичного духу осіб рядового та офіцерського складу, що перебувають в районі проведення АТО, задоволення їх духовних потреб шляхом залучення капеланів до їх підтримки та душпастирської опіки.
Як повідомляв ІРС, також у Верховній Раді триває робота над узгодженням фінальної редакції проекту Закону України «Про військове капеланство». Варто відзначити, що військові священики-капелани вже багато років несуть душпастирське служіння в Збройних Силах України, Національній Гвардії України та Державній прикордонній службі України.