Комісія у справах релігій готує пропозиції щодо тарифної проблематики

Комісія у справах релігій Громадської ради при Міністерстві культури України проаналізувала проблемні аспекти практичного застосування тарифів на електроенергію для релігійних організацій.

Це питання стало предметом розгляду під час засідання, яке відбулося 17 жовтня у приміщенні Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відео дня

Голова Комісії, виконавчий директор ІРС Максим Васін навів факти двозначного застосування законодавства, коли замість тарифу як для населення від релігійних організацій вимагають оплати електроенергії за комерційними тарифами.

Під час засідання директор Департаменту у справах релігій і національностей Мінкультури Володимир Юшкевичрозповів членам Комісії про актуальні питання діяльності державного органу у справах релігій. За його словами, Департамент ініціює проведення семінарів з підвищення кваліфікації з релігійних питань для спеціалістів обласних державних адміністрацій.

Учасники засідання також розглянули проблемні питання благодійної діяльності та розподілу гуманітарної допомоги з-за кордону, чим опікуються релігійні організації. Налагодження ефективного механізму взаємодії органів влади з церквами особливо важливо задля допомоги переселенцям з Донбасу і Криму, а також враховуючи потреби армії та постраждалих в зоні АТО.

На завершення члени Комісії у справах релігій Громадської ради при Мінкультури обмінялися думками щодо інших питань, які потребують вирішення у найближчій перспективі.