За пропозиціями парламентських комітетів і фракцій Верховна Рада зняла з розгляду низку законопроектів зі сфери державно-церковних відносин та релігії. Деякі з них не були сприйняті ні депутатським корпусом, ні релігійною спільнотою. Відхилення цих законопроектів пов’язано із тим, що їх не було включено у порядок денний четвертої сесії. Відповідну постанову парламент ухвалив 6 лютого 2014 року, повідомляє ІРС.

Верховна Рада України зняла з розгляду низку суперечливих законопроектів у сфері релігії

За пропозиціями комітетів після попереднього розгляду було відхилено законопроект № 2993 «Про створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам». Він пропонував надати Уряду повноваження самостійно розпоряджатись об’єктами нерухомості культового призначення та на власний розсуд ухвалювати рішення про їх повернення тій чи іншій релігійній організації.

Відео дня

Крім цього, проект передбачав вилучення 135 об’єктів з «Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», серед яких комплекс споруд Києво-Печерської лаври у складі 113 об’єктів та об’єкти Почаївської лаври, з метою їх подальшої передачі у приватну власність релігійним організаціям, що ними зараз користуються.

Знято з розгляду і проект Закону № 3007 «Про відродження унікального Символу православ'я – церкви Богородиці (Десятинної) в місті Києві». Проект пропонував визнати право православної церкви на поновлення порушених майнових прав на Десятинну церкву, раніше експропрійовану в неї радянською владою.

Депутати також відмовилися розглядати проект Постанови № 2774 про скасування Заяви Президії Верховної Ради України від 15 червня 1992 року № 2446-XII щодо Собору Української православної церкви у Харкові.

За пропозиціями окремих депутатських фракцій з порядку денного сесії було вилучено низку проектів постанов Верховної Ради щодо відзначення річниць і пам’ятних дат релігійного характеру.

Зокрема, депутати відхилили пропозиції щодо відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького (проект № 2301а), відзначення 130 річниці від дня народження та 70 роковин смерті Омеляна Ковча (проект № 2751), відзначення 30-річчя від дня смерті Патріарха Йосипа Сліпого (проект № 3560) та щодо відзначення 250-річчя з дня заснування Семінарійського костьолу Парафії Святого Йоана з Дуклі Римсько-католицької Церкви м. Житомира (проект № 2065а).

Також парламент вирішив не розглядати  проект Закону № 2630 про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня – Дня Покрови Пресвятої Богородиці – Дня українського війська.