Народні депутати від «Батьківщини» Ігор Васюник, Степан Кубів, Михайло Хміль, Лідія Котеляк, Степан Курпіль, Іван Стойко, Андрій Парубій та народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Блавацький зареєстрували у Верховній Раді проект закону про внесення змін до cт. 21 Закону ”Про свободу совісті та релігійні організації” (щодо забезпечення права релігійних організацій та громадян на безперешкодне проведення релігійних обрядів та церемоній, №3868-1).

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.
Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 21 закону, згідно з якими богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян, у місцях мирних зібрань громадян, а також в установах, організаціях і на підприємствах за ініціативою їх трудових колективів і згодою адміністрації та на зустрічах з народними депутатами за ініціативою народних депутатів.

Також пропонуються зміни, згідно з якими «в інших випадках публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться за умови завчасного повідомлення відповідної місцевої державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради не пізніш як за 48 годин (зараз - проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради)».

Відео дня

Крім того, в чинній редакції закону вказується, що клопотання про видачу вказаного дозволу подається не пізніш як за 10 днів до призначеного строку проведення богослужіння, обряду, церемонії чи процесії, крім випадків, які не терплять зволікання.

Як повідомляв УНІАН, 14 січня народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман зареєструвала у ВР проект закону про внесення змін до cтатті 21 Закону ”Про свободу совісті та релігійні організації” (щодо порядку проведення публічних богослужінь, №3868).

Під час брифінгу вона сказала, шо чинне законодавство передбачає необхідність повідомлень до місцевих адміністрацій про проведення молитви в не визначених законодавством місцях. Герман повідомила, що зареєструвала “відповідний законопроект, який знімає всі обмеження”. “Якщо ми за цей законопроект проголосуємо, то ніхто вже не буде мати необхідності десь когось повідомляти, коли він хоче десь молитися. Тому що це в принципі неправильна постановка питання”, - сказала депутат.