Голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Дмитро Нікульшин (”Батькивщина”) сумнівається, що комуністам вдасться наново відбудувати пам`ятник Леніну на Хрещатику. 
Як пише газета “КоммерсантЪ-Украина”, за його словами, для цього необхідне окреме рішення міськради. 

”Своїх депутатів у Київраді у комуністів немає, і я не знаю, через кого вони могли б провести рішення про відновлення пам`ятника Леніну”, - сказав Нікульшин і додав: “Члени нашої комісії на місці Леніна хотіли б бачити якийсь загальнонаціональний символ. Наприклад, тризубець і цитати з гімну України або ж православний хрест”.

Голова комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування і архітектури Анатолій Шевченко (”Столичні реформи”) сказав газеті: “Все відбулося несподівано, і навряд чи до закінчення політичної кризи в країні вдасться ухвалити рішення про те, що стоятиме на місці пам`ятника Леніну”. 

Відео дня

“Жодних засідань з цього питання поки не планується. Комуністів і їх прихильників в міськраді немає, а більшість депутатів поки опікується іншими справами” - додав Шевченко. Він вважає за правильне встановити на місці зруйнованого монумента, який стояв на початку бульвару Тараса Шевченка, пам`ятник Кобзареві.

Директор Науково-дослідного інституту історії архітектури і містобудування Українського товариства охорони пам`ятників історії і культури Сергій Юрченко розповів виданню, що знесений пам`ятник стояв на постаменті від пам`ятника Олександру Пушкіну, який до війни планувалося встановити у Харкові. Одразу після війни постамент був використано для монумента Леніну. Він вважає, що ”має бути оголошений конкурс проектів і проведено громадське обговорення, щоб ухвалити зважене рішення”.

Як повідомляв УНІАН, 8 грудня група осіб в масках повалила і розбила пам`ятник Леніну на бульварі Шевченка в центрі Києва. Деякі з них тримали прапори ВО “Свобода”, запалювали фаєри і кидали димові шашки.
Пам`ятник Леніну було встановлено 5 грудня 1946 року. Автори пам`ятника - скульптор Меркуров, архітектори Власов і Єлізаров.

Сьогодні, 10 грудня, лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що народні депутати - комуністи направлять до Генеральної прокуратури подання щодо повалення пам`ятника. «Зараз ми закінчуємо роботу з узагальнення правового аспекту цієї проблеми, і подання буде обов`язково направлено на розгляд Генеральної прокуратури від імені народних депутатів нашої партії», - сказав він. За словами Симоненка, подання в ГПУ міститиме вимогу притягати до кримінальної відповідальності усіх, хто брав участь у поваленні цього пам`ятника. «Тих, хто говорив про європейські цінності, і зневажають ці європейські цінності, тому що пам`ятник, про який йдеться, внесений до реєстру ЮНЕСКО», - сказав Симоненко. 

До списку об`єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні внесено три об`єкти в Києві: Софійський собор, Києво-Печерська Лавра і Церква Спаса на Берестові.