Народні депутати Андрій Деркач, Дмитро Шенцев, Сергій Гриневецький та Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів), Олександр Голуб (КПУ) та Ігор Рибаков (позафракційний) зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 2993, що пропонує повернути культові споруди, конфісковані за часів радянської влади, у власність релігійних громад, повідомляють "Версії".

"Не слід штучно протиставляти державу і Церкву, оскільки парафіяни є громадянами нашої країни. Приміром, на території Києво-Печерської Лаври вже склалася багаторічна традиція тісної взаємодії Національного музею-заповідника з Києво-Печерським монастирем", - сказав Деркач.

На думку нардепа, прийняття цього законопроекту сприятиме виконанню зобов`язань, узятих на себе Україною у зв`язку з членством у Раді Європи.

Відео дня

Народний депутат Дмитро Шенцев піддав критиці заяви деяких політиків про нібито існування вимог ЮНЕСКО, котрі обмежують передачу пам`яток релігійним громадам, у зв`язку з необхідністю їх охорони.

"Це фарисейство. Наприклад, в Європі, зокрема на Афоні, монастирі, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, належать Церкві, як і більша частина церков Італії. Головною метою ЮНЕСКО, при створенні списку Всесвітньої спадщини було максимальний захист унікальних у своєму роді об`єктів. Скажіть мені, як можна більш повно захистити комплекс монастирських будівель Печерської Лаври, ніж передавши його у власність монахам, попередники яких і будували цей унікальний монастирський комплекс", - сказав Шенцев.

"У відповідність з статутом, УПЦ є автономною як в управлінні, так і в розпорядженні фінансами і власністю церков. УПЦ - це мільйони віруючих громадян України, які мають свою громадянську позицію і самі визначають, яку Церкву вони вважають для себе материнською "- переконаний народний депутат Сергій Гриневецький.

У законопроекті також розмежовані повноваження місцевих адміністрацій і Кабінету міністрів по передачі об`єктів, що є пам`ятками архітектури, визначений механізм встановлення жорсткого контролю над використанням даних об`єктів за призначенням. Передбачено також узгодження з органами державної влади проведення ремонтних робіт та реконструкції.

Оbozrevatel