Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Народні депутати пропонують повернути церквам культові споруди

Зареєстрований законопроект

Народні депутати Андрій Деркач, Дмитро Шенцев, Сергій Гриневецький та Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів), Олександр Голуб (КПУ) та Ігор Рибаков (позафракційний) зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 2993, що пропонує повернути культові споруди, конфісковані за часів радянської влади, у власність релігійних громад, повідомляють "Версії".

"Не слід штучно протиставляти державу і Церкву, оскільки парафіяни є громадянами нашої країни. Приміром, на території Києво-Печерської Лаври вже склалася багаторічна традиція тісної взаємодії Національного музею-заповідника з Києво-Печерським монастирем", - сказав Деркач.

На думку нардепа, прийняття цього законопроекту сприятиме виконанню зобов`язань, узятих на себе Україною у зв`язку з членством у Раді Європи.

Народний депутат Дмитро Шенцев піддав критиці заяви деяких політиків про нібито існування вимог ЮНЕСКО, котрі обмежують передачу пам`яток релігійним громадам, у зв`язку з необхідністю їх охорони.

"Це фарисейство. Наприклад, в Європі, зокрема на Афоні, монастирі, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, належать Церкві, як і більша частина церков Італії. Головною метою ЮНЕСКО, при створенні списку Всесвітньої спадщини було максимальний захист унікальних у своєму роді об`єктів. Скажіть мені, як можна більш повно захистити комплекс монастирських будівель Печерської Лаври, ніж передавши його у власність монахам, попередники яких і будували цей унікальний монастирський комплекс", - сказав Шенцев.

"У відповідність з статутом, УПЦ є автономною як в управлінні, так і в розпорядженні фінансами і власністю церков. УПЦ - це мільйони віруючих громадян України, які мають свою громадянську позицію і самі визначають, яку Церкву вони вважають для себе материнською "- переконаний народний депутат Сергій Гриневецький.

У законопроекті також розмежовані повноваження місцевих адміністрацій і Кабінету міністрів по передачі об`єктів, що є пам`ятками архітектури, визначений механізм встановлення жорсткого контролю над використанням даних об`єктів за призначенням. Передбачено також узгодження з органами державної влади проведення ремонтних робіт та реконструкції.

Оbozrevatel

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку