Янукович закликає шукати шляхи примирення в питаннях Другої світової

14:43, 09 травня 2013
Держава
0 0

Всім, хто по різні боки

Президент України Віктор Янукович закликає українців, які під час Другої світової війни були по різні сторони, шукати шляхи примирення.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у виступі на урочистому зібранні з нагоди 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

“Перед усім суспільством стоїть найважливіше завдання - шукати шляхи до порозуміння і примирення між усіма сторонами трагічних подій Другої світової війни. Ми маємо шукати внутрішній мир і спокій між українцями і нащадками українців, які були розділені війною на ворогуючі табори”, - сказав Президент.

За словами Януковича, кожна сторона повинна намагатися зрозуміти позицію іншої сторони, зрозуміти, що потрібно бути разом, жити в одній країні і будувати спільне майбутнє.

“Світова історія має багато прикладів примирення колишніх супротивників. Я глибоко переконаний, нацистський і радянський тоталітаризм відійшли в минуле назавжди і не повернуться ніколи”, - наголосив глава держави.
Він підкреслив, що сьогоднішнє свято - це не лише нагода віддати шану загиблим і живим учасникам війни. За його словами, це привід замислитись над уроками війни, минулого.

“Глибинні причини всіх великих війн криються, в першу чергу, в нездатності держав справлятися із кризовими процесами в економіці та суспільстві, та намаганні вирішити свої проблеми за рахунок інших народів”, - сказав Янукович.
Він наголосив на необхідності пам’ятати про те, що «духовна спустошеність, втрата віри в абсолютну цінність людського життя стає підгрунтям для політичного екстремізму, радикалізму, нетерпимості».

За словами Президента, Україна пройшла довгий, нелегкий шлях, і сьогодні можна стверджувати, що “ми зберегли єдину і багатоманітну Україну, відновили її державність і заклали фундамент її майбутнього в колі розвинутих європейських націй”.
Янукович зазначив, що необхідно подбати про збереження зв’язку між поколіннями.

“Наша спільна історична пам’ять є однією з основ виховання молоді, реальним інструментом концентрації суспільної енергії навколо побудови сильної, демократичної України”, - сказав Президент.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter