Громадські організації закликають парламент відхилити урядовий законопроект № 2342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» через розширення у ньому прав представників сексуальних меншин.

Про це народний депутат чотирьох скликань, голова Союзу жінок України «За майбутнє дітей» Валентина Семенюк-Самсоненко заявила на прес-конференції в УНІАН.

”Ми будемо проводити координаційну раду громадських організацій. Юридичний висновок по цьому законопроекту ми повністю висвітлимо в усіх засобах масової інформації. Ми прийняли рішення, що там підпишуться усі 178 громадських організацій”, - повідомила В.Семенюк-Самсоненко.

За її словами, засідання координаційної ради громадських організацій відбудеться 5 квітня, про підсумки роботи ради буде поінформовано суспільство.

Як зазначив присутній на заході голова громадської організації «Народний собор України» Ігор Друзь, цей законопроект розширює права представників сексуальних меншин і визначає їх критику як дискримінацію, яка підпадає під кримінальну відповідальність.

”Якщо священик скаже, що це гріх, то його також можна буде спочатку оштрафувати, а у випадку рецидиву навіть посадити у в`язницю”, - підкреслив громадський діяч.
Він повідомив, що «Народний собор України» вже зібрав близько 4 тисяч підписів громадян проти ухвалення даного законопроекту.

Крім того, за словами І.Друзя, законопроект розширює трудові права представників сексуальних меншин.
”Якщо законопроект буде прийнятий, то не можна буде відмовити у прийомі на роботу гомосексуалісту, який хоче влаштуватись на роботу в дитячий садок. Значна частина таких людей схильна до педофілії і допускати їх до дітей не можна. Це вам скаже будь-який педагог”, - зазначив І.Друзь.

”Ми за те, щоб була демократія, демократія — це право більшості. А як відомо, більшість людей по всім опитуванням суспільної думки не розділяє диктатуру гомосексуалізму, проти гомосексуальних шлюбів, проти усиновлення дітей ними. Всім відомо, що діти в таких сім`ях виростають ненормальними”, - наголосив він.

І.Друзь додав, що серед тих, хто відкрито критикує законопроект щодо протидії дискримінації, багато народних депутатів, зокрема «регіонал» Вадим Колесніченко, голова Комуністичної партії України Петро Симоненко та інші.

Як повідомляв УНІАН, 28 березня Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій направила звернення до Президента України, прем’єр-міністра, голови та лідерів фракцій Верховної Ради щодо законопроекту № 2342.
ВРЦіРО вважає, що запропоновані урядом зміни до законів щодо запобігання дискримінації можуть призвести до обмеження свободи віросповідання.

Особливу тривогу у представників церков викликають положення законопроекту, що несуть у собі загрозу звуження свободи віросповідання та свободи вираження поглядів, запроваджуючи особливий правовий захист для прихильників одностатевих стосунків.

Законопроект, внесений до парламенту Кабінетом міністрів, вводить у законодавство України новий термін “сексуальна орієнтація”, пропонує уточнити визначення та форми дискримінаційних дій у законі «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та посилити відповідальність за них.

“У разі прийняття та застосування цих норм, звичайна проповідь про гріх гомосексуалізму, про Божественний задум сім’ї як союзу чоловіка і жінки, а також публічні заяви віруючих людей про протиприродність одностатевих відносин та на користь традиційних сімейних цінностей, можуть бути кваліфіковані як дискримінація у тій чи іншій формі”, – йдеться у зверненнях.

Законопроект № 2342 був зареєстрований у Верховній Раді України 19 лютого 2013 року. Суб`єкт подання законодавчої ініціативи - Кабінет міністрів України.