Новообрані народні депутати затвердили перелік і персональний склад профільних комітетів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Це передбачено Постановою «Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання», прийнятій 25 грудня 2012 року під час останнього у цьому році пленарного засідання.

У парламенті діятимуть 29 комітетів, які відповідно до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» утворюються для здійснення законопроектної роботи за окремими напрямами, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень парламенту, виконання контрольних функцій.

Відео дня

До відання Комітету з питань культури і духовності віднесено:

культурно-просвітницька діяльність (видавнича справа, бібліотечна справа, кінематографія, народні художні промисли);

мистецька діяльність (професійні творчі спілки, театри, школи естетичного виховання, концертно-гастрольна діяльність тощо);

охорона історико-культурної спадщини (музейна справа, архівна справа, діяльність заповідників, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей);

державна політика у сфері розвитку та використання мов в Україні;

державна політика у сфері свободи совісті та релігійних організацій;

засади благодійної діяльності.

Головою Комітету обрано В`ячеслава Кириленка (фракція «Батьківщина»).

Перший заступник голови Комітету – Інна Богословська (фракція Партії регіонів), заступник голови Комітету – Леонтій Мартинюк (фракція ВО «Свобода»), секретар Комітету – Марія Матіос (фракція партії «УДАР Віталія Кличка»).

Членами Комітету стали такі народні депутати:

Олександр Бригинець (фракція «Батьківщина»);

Олександр Доній (позафракційний);

Таїсія Повалій (фракція Партії регіонів);

Ярослав Федорчук (фракція «Батьківщина»);

Володимир Яворівський (фракція «Батьківщина»), який очолював цей Комітет у попередньому скликанні;

Ольга Левченко (фракція Компартії України).

Нагадаємо, що під час розгляду у Верховній Раді минулого скликання сумновідомого законопроекту № 10221 головним з опрацювання таблиці поправок до другого читання було визначено Комітет з питань культури і духовності. Однак парламентська більшість розглянула дану ініціативу без обговорення та незважаючи на відсутність таблиці поправок.