Новообрані народні депутати затвердили перелік і персональний склад профільних комітетів, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Це передбачено Постановою «Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання», прийнятій 25 грудня 2012 року під час останнього у цьому році пленарного засідання.
У парламенті діятимуть 29 комітетів, які відповідно до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» утворюються для здійснення законопроектної роботи за окремими напрямами, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень парламенту, виконання контрольних функцій.
До відання Комітету з питань культури і духовності віднесено:
культурно-просвітницька діяльність (видавнича справа, бібліотечна справа, кінематографія, народні художні промисли);
мистецька діяльність (професійні творчі спілки, театри, школи естетичного виховання, концертно-гастрольна діяльність тощо);
охорона історико-культурної спадщини (музейна справа, архівна справа, діяльність заповідників, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей);
державна політика у сфері розвитку та використання мов в Україні;
державна політика у сфері свободи совісті та релігійних організацій;
засади благодійної діяльності.
Головою Комітету обрано В`ячеслава Кириленка (фракція «Батьківщина»).
Перший заступник голови Комітету – Інна Богословська (фракція Партії регіонів), заступник голови Комітету – Леонтій Мартинюк (фракція ВО «Свобода»), секретар Комітету – Марія Матіос (фракція партії «УДАР Віталія Кличка»).
Членами Комітету стали такі народні депутати:
Олександр Бригинець (фракція «Батьківщина»);
Олександр Доній (позафракційний);
Таїсія Повалій (фракція Партії регіонів);
Ярослав Федорчук (фракція «Батьківщина»);
Володимир Яворівський (фракція «Батьківщина»), який очолював цей Комітет у попередньому скликанні;
Ольга Левченко (фракція Компартії України).
Нагадаємо, що під час розгляду у Верховній Раді минулого скликання сумновідомого законопроекту № 10221 головним з опрацювання таблиці поправок до другого читання було визначено Комітет з питань культури і духовності. Однак парламентська більшість розглянула дану ініціативу без обговорення та незважаючи на відсутність таблиці поправок.