На проведення консервації та музеєфікації фундаментів Десятинної церкви в проекті бюджету на 2013 рік передбачено виділити 40 мільйонів гривень. Про це свідчить поданий в парламентом 4 грудня фінансовий документ, повідомляє Glavcom.

   Згідно з проектом бюджету, за статтею «Проведення консервації та сучасної музеєфікації, завершення археологічних досліджень Старокиївської гори із залишками фундаменту Десятинної церкви території пам`ятки археології національного значення «Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. з фундаментом Десятинної церкви» передбачено виділити 40 мільйонів гривень.

   Голова КМДА Олександр Попов заявив, що позиція міської влади щодо будівництва храму на залишках Десятинної церкви залишається непохитною - роботи мають бути спрямовані виключно на музеєфікацію та консервацію.

Відео дня

   «Ми не погоджуємо жодного документа, який би дозволив будівництво на фундаменті Десятинної церкви», - пообіцяв Попов і нагадав, що практично рік тому на згаданій території було здійснено тимчасова консервація залишків фундаменту церкви, щоб уберегти їх від несприятливих погодних умов.