Незважаючи на запеклий опір лівої опозиції, набуває чинності ухвалений парламентом Чехії «Закон про часткове управлінні майном церков і релігійних конфесій».

   Президент Чехії Вацлав Клаус оголосив, що він не буде підписувати новий закон, але і не накладе на нього «вето». В даному випадку, згідно чеської Конституції, закон автоматично набирає чинності. Не підписуючи і не накладаючи вето, президент демонструє своє нейтральне ставлення до закону.

   Генеральний секретар Чеської єпископської конференції отець прелат Томас Голуб, коментуючи набуття чинності Закону про часткове врегулювання майнових питань церков, подякував усім, хто сприяв його остаточному ухваленню. Католицька церква глибоко переконана, що він принесе користь усім громадянам Чеської Республіки.

Відео дня

   Відповідно до Закону, Церквам і релігійним об`єднанням повинні повернути активи на суму 75 млрд. крон (3,8 млрд. доларів), а ще 59 млрд. крон (3 млрд. доларів) з урахуванням інфляції будуть витрачені на виплату компенсації протягом 30 років.

   У бюджеті Чеської Республіки заплановано близько 2 млрд. крон (близько 100 млн. доларів) на рік для фінансування церков і релігійних конфесій та виплат компенсації за принесений збиток у минулому.

   Чехія була останньою країною в Центральній Європі, де між церквами і державою не було підписано конкретного угоди про повернення майна, розкраденого комуністичною владою колишньої Чехословаччини, або виплати компенсації.

Katolik.ru