Законопроект № 10569 пропонує поліпшити порядок проведення публічних мирних заходів релігійного характеру, організованих віруючими чи релігійними організаціями.

На це спрямована законодавча ініціатива Представника Президента України у Верховній Раді, народного депутата Юрія Мірошниченка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Проектом пропонується викласти частину п’яту статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» у новій редакції: “В інших випадках публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії, процесії та інші мирні зібрання релігійних організацій проводяться в загальному порядку, визначеному законодавством про свободу мирних зібрань”.

Це означатиме, що для публічних мирних заходів релігійного характеру замість дозвільного буде запроваджено повідомчий порядок їх організації. Він полягає у подачі повідомлення про проведення заходу організаторами до органів місцевої влади, що не мають, у свою чергу, відмовити у його проведенні. Такі мирні зібрання можуть бути обмежені чи заборонені виключно у судовому порядку.

Саме на таких змінах наполягав Інститут релігійної свободи з 2009 року у зверненнях до профільного парламентського Комітету. Аналогічну позицію зайняла і Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка заявила про дискримінаційні норми по відношенню до віруючих та релігійних організацій у порядку організації публічних мирних заходів.

Слід зауважити, що законопроект № 10569 розроблений для того, щоб усунути колізії у разі ухвалення у другому читанні резонансного законопроекту про порядок організації та проведення мирних заходів (реєстр. №2450). 

Після гучних громадських протестів робота над текстом законопроекту № 2450 продовжилась у профільному парламентському Комітеті за участі громадських активістів. У червні 2012 року Комітет схвалив його нову редакцію до другого читання, яка, як очікується, може бути ухвалена вже до кінця поточної сесії парламенту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram