Обама вибачився перед афганцями за спалений КоранПрезидент США Барак ОБАМА вибачився перед афганським народом за спалення Корану американськими військовими.

У листі на ім`я президента Афганістану Хаміда КАРЗАЯ він висловив "глибоке співчуття" та заявив, що інцидент, який стався на військовій базі США на початку цього тижня, був помилкою.

Демонстрації проти осквернення Корану не припиняються вже три дні в північних і східних районах Афганістану.

Відео дня

Двоє американських солдатів та двоє афганців були вбиті в четвер в результаті нападу на військову базу. Сім чоловік були вбиті в середу, десятки людей отримали поранення в ході акцій протесту.

У посланні, оприлюдненому головою дипломатичної місії США в Афганістані, ОБАМА запевнив афганського президента, що влада США покарає винних.

"Я передаю моє глибоке співчуття та прошу вас і ваш народ прийняти мої глибокі вибачення. Помилка була випадковою. Запевняю вас, ми приймемо відповідні заходи, щоб таке не повторилося, та притягним до відповідальності винних", - сказано в листі.

Тим часом таліби закликали афганців в помсту за "образу" Корану вбивати й бити всіх, хто служить в окупаційних силах.

У своїй заяві представник талібів заявив, що афганці повинні "безупинно протестувати" і "дати їм урок, щоб вони ніколи більше не сміли ображати священний Коран".

ВВС