Голова Верховної Ради України Володимир Литвин наголосив, що сьогодні «церкви перетворилися в політичні партії». Про це він сказав в ефірі «Шустер Live», відповідаючи на запитання щодо протистояння, куди підключилися й українські політики, щодо наділення повноваженнями уряду України, зокрема, передачі Почаївської лаври і Києво-Печерської лаври релігійним організаціям у власність.

Він сказав, що ознайомився з листом керівництва УПЦ Київського Патріархату щодо цього питання.

В.Литвин наголосив, що «лідери Церков повинні перейматися тим, як об’єднати Церкви України», «їх можна і потрібно об’єднати на канонах церковних, на добровільній згоді єрархів церков і зрозуміло пастві».

В.Литвин підкреслив, що сьогодні «деякі конфесії нагадують політичні партії, які в той чи інший момент моляться, і посилюють розкол суспільства».

Голова ВРУ наголосив, що потрібно відкласти розгляд у парламенті України законопроектів, які «є дискутивними, які розколюють політикум, які розпалюють українське суспільство».

За його словами, «у нас не виникає проблем, коли кажуть - треба передати, ну скажімо іншим конфесіям, а корінь проблеми заключається в тому, що тут є УПЦ, і йде боротьба між депутатами, хто заручиться підтримкою тієї чи іншої конфесії перед виборами».