Сьогодні виповнюється 20 років з дня встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Апостольською Столицею.

«Упродовж століть Римські Вселенські Архиєреї з надзвичайною турботою ставилися до України, насамперед у зв`язку з тим, що там понад тисячу років існують християнські громади, які дали багатьох душпастирів і святих, що є надзвичайними плодами віри. Тому після успішного встановлення дипломатичних стосунків між цим Апостольським Престолом та Україною, Нам здається дуже слушним заснувати в ній Апостольську Нунціатуру заради того, щоб краще сприяти духовному благу Христових вірних, що проживають в Україні», – йдеться в Папському Бреве блаженного Папи Івана Павла ІІ, яким 8 лютого 1992 року засновано Апостольську Нунціатуру в Україні.

Першим Апостольським Нунцієм в Україні став Його Високопреосвященство архиєпископ Антоніо ФРАНКО, який був призначений 28 березня 1992 року. Його наступником від 30 травня 1999 року призначено архиєпископа Миколу ЕТЕРОВИЧА. А від 22 квітня 2004 року Апостольським Нунцієм в Україні був Архиєпископ Іван ЮРКОВИЧ, який прослужив в Україні майже сім років. Тепер представником Папи та Апостольської Столиці в Києві є Високопреосвященний Томас Едвард ҐАЛЛІКСОН, який був призначений на це служіння 21 травня 2011 р., а Вірчі Грамоти вручив 16 листопада 2011 р.

Відео дня

Після встановлення дипломатичних стосунків контакти України з Ватиканом здійснювалися через Посольство України в Італії. Лише 9 вересня 1998 року Послом України при Апостольській Столиці за сумісництвом була призначена Посол України у Швейцарській Конфедерації Ніна Ковальська, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року, а від 5 березня 2004 року до 14 червня 2006 р. Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані був Григорій Фокович ХОРУНЖИЙ. 11 грудня 2006 р. Президент України призначив Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані Тетяну Іжевську, яка 30 березня 2007 р. вручила Вірчі Грамоти на руки Святішого Отця Венедикта XVI.

Radiovaticana