Україна переживає період масової появи нових релігійних рухів, які «офіційні церкви» називають сектами. Проповідники різних мастей користуються недосконалістю українського законодавства в цьому питанні, щоб збільшити ряди своїх релігійних організацій.

«У нас закони передбачають чудові лазівки. Чому Сандей Аделаджа (засновник харизматичної організації «Посольства Божого» - авт.) Приїхав до нас з Білорусії? Там жорсткі закони щодо релігійних об`єднань і культів. У нас цього немає. Наше законодавство не оперує таким терміном, як секта. Тому впливати на роботу таких організацій важко. За різними підрахунками, в Україну від 50 до 70 різних релігійних об`єднань і деномінацій », - каже релігієзнавець, який сам побував у шкурі сектанта.

Своє ім`я він просить не називати. Зараз він викладає релігієзнавство в одному з престижний київських вузів. У сектах опинявся не раз, але завжди по своїй волі - впроваджувався в кілька сект. Хотів зсередини вивчити предмет, яким займається практично все життя.

Відео дня

Каже, що людей в секти тягне прагнення до новизни.

«Секти вміють працювати з людиною, наставляти. У них є різні засоби розговорити людину, щоб той навіть не помітив, як зацікавиться організацією і прийде туди », - ділиться своїми спостереженнями екс-сектант.
Релігієзнавець стверджує, що в Україні останнім часом активізувалися навіть сатаністи. Але вони - в усякому разі поки - нешкідливі.

«Сатаністи шифруються, про їх існування мало хто знає. Люди відчувають неприязнь до самого слова «сатаніст». Українські сатаністи вивчають праці автора чорної сатанинської Біблії, намагаються проводити якісь обряди, збираються на Лисій горі, але їх акції поки нешкідливі. У тій же Росії сатаністи більш агресивні. У них інша система, вони виникли як різка опозиція російської православної церкви, яка останнім часом зайняла жорсткий фундаменталістський курс ».

Нагадаємо, на початку січня в селі під Києвом 9-річна Олександра Камінська покінчила життя самогубством. Батьки дитини заявляли, що до суїциду дівчинку підштовхнула література, яку розповсюджували члени однієї з сект.

Християнський портал КІРІОС з посиланням на obozrevatel.