Депутати Верховної Ради України зареєстрували проект закону №9690 "Про повернення об`єктів культурної спадщини релігійних організацій", розповів народний депутат України (фракція Партії регіонів) Василь Горбаль.

Відповідно до проекту, Кабінету Міністрів доручено в 3-місячний термін вирішити питання щодо передачі об`єктів, розташованих у Кременецькому районі, Свято-Богоявленському жіночому монастирю Тернопільської єпархії та Почаївській Свято-Успенській лаврі Української православної церкви (Московського патріархату), а об`єктів, розташованих в місті Києві, - Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічому монастирю) УПЦ без права відчуження та зміни призначення переданих об`єктів.

"Цей законопроект юридично правильно описує ситуацію, що склалася де-факто з лаврами, відновлює історичну справедливість, повертаючи Церкві відібрані в неї під час становлення радянської влади культові споруди", - зазначив він.

Відео дня

Народний депутат також наголосив, що ухвалення цього проекту сприяє виконанню зобов`язань, узятих Україною у зв`язку з членством у Раді Європи.

Авторами законопроекту є народні депутати фракції Партії регіонів Андрій Деркач, Василь Горбаль та Дмитро Шенцев, член фракції Народної партії Сергій Гриневецький, член фракції Комуністичної партії України Олександр Голуб, а також голова депутатської групи "Реформи заради майбутнього" (обраний за списком БЮТ) Ігор Рибаков.

На думку В.Горбаля, оскільки авторами законопроекту є депутати, що входять до різних фракцій Верховної Ради, практично немає сумнівів у тому, що його буде ухвалено на найближчій сесії ВР.

Він також висловив думку, що ухвалення цього законопроекту покладе край спробам використання політиками юридичних прогалин законодавства для підняття рейтингу на міжконфесійних протистояннях.

У законопроекті розмежовано повноваження місцевих адміністрацій та Кабінету Міністрів щодо передачі об`єктів, що є пам`ятками архітектури, визначено механізм встановлення суворого контролю над використанням цих об`єктів за призначенням. Передбачено також погодження з органами державної влади проведення ремонтних робіт і реконструкції.
Подробности