Комітет з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського Парламенту 10 листопада 2011 року провів слухання щодо реалізації Хартії фундаментальних прав Європейського Союзу. Увага була приділена недолікам політики ЄС стосовно моніторингу порушень прав людини в межах його держав-членів.

Проте, як стверджує організація «Права людини без кордонів» (Human Rights Without Frontiers), у той час, як суперечливий закон про ЗМІ в Угорщині перебував у центрі дискусії, під час слухань було повністю проігноровано інший новий закон, що серйозно обмежує свободу віросповідання в Угорщині.

Нагадаємо, що 12 липня 2011 року угорський парламент прийняв Закон «Про право на свободу совісті та віросповідання, церкви, релігії та релігійні організації». Новий Закон включає в себе положення, що мають зворотну силу, а саме – "скасування реєстрації" більше ніж 300 громад релігійних меншин, які були зареєстровані в Угорщині з часу прийняття в 1990 році Закону про Релігію.

Відео дня

Згідно з новим законом, лише 14 церков збережуть свій статус зареєстрованих релігійних організацій з відповідними правами та привілеями, що супроводжують даний статус. Усі інші релігійні групи втратять свій статус релігійних організацій, якщо лише не будуть перереєстровані шляхом “обтяжливого, гнітючого й дискримінаційного адміністративного та законодавчого процесів”, заявляють у HRWF.

На думку правозахисників, прийняття Закону, який набуде чинності з 1 січня 2012 року, є частиною деградації стандартів прав людини в Угорщині та можезнайти відображення у проекті резолюції під назвою «Регрес у сфері верховенства закону та прав людини в Угорщині», підписаної двадцятьма чотирма членами Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з Моніторингу виконання зобов’язань країнами–членами Ради Європи (Моніторинговий Комітет).
Громадські і релігійні організації опублікували численні заклики до керівництва Угорщини та чільників європейських структур щодо підвищення рівня інформованості про зміни та з вимогою перегляду нового Закону.

Так, 10 серпня 2011 року, чотирнадцять відомих угорських діячів звернулися до Віце-президента та комісара Європейського Союзу з питань юстиції і фундаментальних прав Вівіана Редінга та Комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга з проханням "вжити рішучих заходів на захист свободи віросповідання та інших фундаментальних свобод, які нині в Угорщині знаходяться у великій небезпеці".

Кіріос