Державна податкова служба України запропонувала УПЦ сприяти пошуку компромісу щодо запровадження в Україні системи альтернативного обліку фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Із відповідним проханням до повноважного представника УПЦ у Верховній Раді протоєрея Василія Русинки звернувся заступник голови ДПУ Сергій Лекарь.

«У сучасному світі виконання державою своїх функцій: охоронних, культурно-виховних, екологічних тощо, неможливе без належно організованої системи обліку платників податків. Такі системи створені та функціонують у більшості розвинутих країн світу», - цитує звернення ДПА офіційний сайт УПЦ.

Відео дня

Податківці наголошують, що Україна є єдиною країною, законодавством якої передбачені винятки щодо обліку доходів, податків та платників податків за ознаками релігійних переконань.

«У Податковому кодексі України запроваджено альтернативу форму обліку громадян: облік фізичних осіб-платників податків здійснюється на підставі номерів, що присвоюються документам: за реєстраційними номерами облікових карток або за прізвищем, ім`ям по батькові та серією та номером діючого паспорта», - нагадує ДПА.

«Після набранням чинності Податковим кодексом України органами державної податкової служби України був сформований Державний реєстр фізичних осіб - платників податків на основі Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів без проведення перереєстрації. Для обліку фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби створено окремий реєстр, в якому облік ведеться за прізвищем, ім’ям по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки», - наголошує Сергій Лекарь.

Державна податкова службаі також підкреслює, що сучасні методи обліку передбачають впровадження документів з біометричними даними власника - відбитки пальців, знімки райдужної оболонки ока тощо. Запровадження цих новацій є передумовою для введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу.

«Враховуючи вищезазначене та з метою всебічного врахування позиції кожної із зацікавлених сторін щодо забезпечення прав громадян, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, Державна податкова служба України буде вдячна за надані пропозиції з зазначеного питання та висловлює прохання до Вас, як Повноважного представника Української Православної Церкви у Верховній Раді України, сприяти пошуку компромісних рішень у питанні запровадження в Україні системи альтернативного обліку фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків», - зазначає Сергій Лекарь заступник голови ДПА України.

РіСУ