Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням поновити пільги релігійним організаціям зі сплати комунальних послуг, які були встановлені в 2009-2010 роках, повідомляє офіційний сайт УПЦ.

Та підтримав ініціативу народних депутатів, які звернулися до Уряду невідкладно внести доповнення до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання тощо та Порядку встановлення роздрібних цін на природний газ для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року.

Предстоятель також нагадав, що релігійні організації апріорі є неприбутковими, некомерційними організаціями, діяльність яких здійснюється виключно за рахунок добровільних пожертв своїх вірян. А тому вони не можуть урівнюватися у своїх обов’язках із суб’єктами підприємницької діяльності, в тому числі, і зі сплати комунальних послуг.

Відео дня

«Рішення чинного Уряду України щодо обов’язку релігійних організацій сплачувати за комунальні послуги нарівні з суб’єктами підприємницької діяльності є не тільки протиприродним, а й контрпродуктивним, — ідеться у зверненні Блаженнішого Владики, — оскільки це призведе до різкого погіршення фінансового стану релігійних організацій, а відтак і до згортання чисельних благодійницьких програм, якими вони опікуються».

Саме тим викликана занепокоєність Української Православної Церкви, яка сподівається, що найближчим часом ситуація буде виправлена.

Нагадаємо, що пільги були скасовані рішенням Постановою Кабміну «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» у червні 2011 року.