Керівники українських конфесій, що входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, 6 жовтня провели зустріч із представниками дипломатичних установ 7 іноземних держав, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У зустрічі, з нагоди 15-річного ювілею діяльності Ради, взяли участь Надзвичайні та Повноважні Посли – Джон Теффт (США), Дж. Даніель Карон (Канада) та Жак Фор (Франція), а також уповноважені представники Республіки Польща, Держави Ізраїль, Федеративної Республіки Німеччина та Апостольської Нунціатури (Ватикану).

У конференц-залі Українського Дому Біблії іноземних гостей приймали глави та представники 15 українських конфесій. Модератором зустрічі виступив єпископ Римсько-Католицької Церкви Маркіян Трофим’як.

Відео дня

Зі словами привітання та своїм баченням міжнародної співпраці в гуманітарній сфері виступили:

Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;

Святослав (Шевчук), Верховний Архиєпископ Української Греко-Католицької Церкви;

В’ячеслав Нестерук, голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн – баптистів;

Яків Дов Блайх, Головний Рабин м. Києва та України, президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України;

протоієрей Миколай Данилевич, секретар відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом);

Михайло Паночко, Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України.

Також у зустрічі взяли участь голова Українського уніону Церкви адвентистів сьомого дня Віктор Алексєєнко, єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Микола Саламаха, єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук, єпископ Української Автокефальної Православної Церкви Володимир (Черпак), Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, Архієпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Григоріс Буніатян, пастор Київської громади Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України Ральф Хаска та представник Духовного управління мусульман України шейх Рустам Гафурі.

Представники конфесій порушили питання розвитку міжнародної діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, розширення духовної, соціальної та психологічної допомоги українським заробітчанам за кордоном, спрощення візового режиму між Україною та іноземними країнами задля поліпшення міжкультурних та релігійних зв’язків між країнами, обміну студентами між духовними навчальними закладами України та зарубіжних країн.

Зі свого боку іноземні дипломати були єдині у позитивній оцінці діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій як успішного прикладу самоорганізації громадянського суспільства. Вони відзначили важливість консолідованої позиції українських конфесій у розбудові демократичних засад в Україні та розвитку державно-конфесійного діалогу, а також привітали прагнення долати корупцію та утверджувати високі моральні цінності в суспільстві.

Під час зустрічі представники іноземних дипломатичних місій отримали презентаційний диск з оновленим Збірником офіційних документів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій за 15-річний період її діяльності – з 1996 по 2011 рік.

Слід відзначити, що це не перші міжнародні контакти Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, діяльність якої вийшла за межі міжконфесійного діалогу та питань всередині країни. У грудні 2007 року представники дипломатичних місій у Києві взяли участь у ювілейному засіданні Ради. У вересні 2009 року в Єрусалимі відбулось виїзне засідання ВРЦіРО, під час якої було проведено низку зустрічей з високопосадовцями Держави Ізраїль. Нещодавно, у вересні 2011 року, у Києві відбувся Круглий стіл за участі президента Європейської Народної Партії д-ра Вілфреда Мартенса.