Профільний комітет Верховної Ради не підтримав проект виведення Почаївської лаври з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Про це УНІАН повідомив депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

«Подзвонив мені депутат Ярослав Кендзьор, який є членом Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України. За його словами, профільний комітет заборонив виведення Почаївської Лаври з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Проти виступили навіть комуністи», - розповів С.Барна.

Як повідомлялося, у вересні у Верховній Раді зареєстровано законопроект під номером 9105 «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з «Переліку» будівель Почаївської лаври)». Його подали депутати Дмитро Шенцев (Партія регіонів) та Юрій Бут (пройшов за списком блоку «Наша Україна – Народна самооборона», зараз – член провладної депутатської групи «Реформи заради майбутнього»).

Відео дня

16 вересня на пленарне засідання сесії Тернопільської обласної ради виносився проект звернення до Президента, парламенту та уряду щодо неприпустимості розгляду законопроекту про виключення Почаївської лаври із переліку об’єктів, які не підлягають приватизації.

Однак з двох спроб це звернення прийняти так і не вдалося. Під час поіменного голосування «за» проголосували лише 50 депутатів з 69 присутніх, 19 депутатів (з Партії регіонів та «Єдиного центру») не голосували.

На знак протесту фракція ВО «Свобода», яка ініціювала звернення, відмовилася брати участь у подальшій роботі сесії і покинула залу. Через відсутність кворуму сесію було закрито.