Директор Інституту археології НАН України Петро Толочко заявив кореспонденту УНІАН, що нічого не знає про вагончики, які нещодавно вночі підвезли до Десятинної церкви і, за одними відомостями, використовуються для будівництва церкви, а за іншими – для діяльності археологів.

- Ми маємо на вулиці Володимирській, 3 свою базу, тому ніякі вагончики нам не потрібні, навіть якщо б ми там проводили дослідження, – сказав головний український археолог. – Тому я не знаю, хто цю провокацію затіяв. Інститут археології давно запропонував, що можна лише музеєфікувати залишки фундаменту Десятинної церкви. Більше нічого там робити не можна. Це наша офіційна думка. І ще – жодної необхідності в церкві біля Десятинки немає, оскільки поруч є Андріївська церква. Якщо комусь так хочеться молитися, то нехай йде туди. Тому, що якщо там буде лише одна конфесія, всі інші будуть незадоволені, і ми породимо ще один пункт нестабільності в державі.

Петро Толочко є також головою Українського товариства охорони пам`яток історії та культури, членом Академії Європи та Міжнародного союзу слов`янської археології, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки.