«Андріївська церква зникне за хмарочосами» – прогнозує депутат Київради Олександр Бригинець у статті на Українській правді, присвяченій наслідкам проекту реконструкції Андріївського узвозу в Києві.

Як зазначає Олександр Бригинець, за проектом на узвозі планують звести шість нових будівель: офісний центр (Андріївський узвіз, 10 б), будівля з рестораном, виставковим залом і апартаментами (Андріївський узвіз, 6), 11-поверховий готельний комплекс з паркінгом та ресторанами (Андріївський узвіз, 14-16). А також планується переобладнати «Замок Ричарда» під готель.

«Я шокований пропозиціями щодо так званого благоустрою Андріївського узвозу, – наголошує депутат. – Витвір Растреллі, перлина узвозу – Андріївська церква – зникне! Тобто, за новобудовами церква перестане домінувати, як свого часу зникла домінація Лаврської дзвіниці через те, що простір схилів обліпили хмарочоси».

Відео дня

«В голові не вкладається! У Москві панораму Кремля захищають на законодавчому рівні, а в нас нашу гордість ховають за потворними висотками», – пише Олександр Бригинець, закликаючи громаду міста «не реагувати на солодкі промови чиновників, а відстоювати одну з наших святинь від горе-комерсантів».

risu.org.ua