Народний депутат Володимир Яворівський запропонував провести 6 квітня парламентські слухання на тему «Державно-церковний діалог як важливий чинник міжконфесійної злагоди в Україні».

Про це йдеться у проекті постанови №8103, який на цьому тижні депутат зареєстрував у парламенті, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Документ передбачає, що до 10 березня Кабінету Міністрів має підготувати і подати до Верховної Ради необхідні інформаційно-аналітичні матеріали з питання парламентських слухань та пропозиції до проекту їх рекомендацій, а також визначити доповідачів із зазначеного питання.

Відео дня

При цьому організаційні заходи щодо забезпечення проведення парламентських слухань пропонується покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Свою ініціативу Володимир Яворівський обґрунтовує тим, що “сьогодні ситуація у релігійному житті держави набула загрозливих ознак”.

“Впродовж 2010 року спостерігались непоодинокі факти ускладнення міжконфесійних відносин за існуючими конфліктними лініями, які до цього часу знаходились у латентному стані, що часто обумовлювалось діями представників місцевої влади в інтересах та на користь лише однієї конфесії та за відсутності діалогу з іншими”, – зауважив автор у пояснювальній записці до проекту.

Парламентар вважає, що “негативним фактором у цьому контексті стала фактична відсутність протягом останнього року визначеності щодо діалогу на найвищому державному рівні з релігійною спільнотою, яку найширше представляє Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій”.

Володимир Яворівський також зауважив, що ліквідація Державного комітету у справах національностей та релігій у процесі адміністративної реформи відбулась без попередніх консультацій з представниками релігійної спільноти.

Він вважає, що проведення у Верховній Раді парламентських слухань із запропонованої тематики дозволить народним депутатам України та керівникам органів виконавчої влади вислухати позицію представників Церков.

На його думку, це дасть змогу зробити подальші дієві кроки у напрямку налагодження постійного та конструктивного діалогу з представниками різних конфесій.

“Парламентські слухання дозволять звернути увагу на необхідність проведення в Україні єдиної державної політики у сфері релігії, забезпечуючи рівні права та можливості для усіх конфесій в Україні, як це гарантується Конституцією та чинним законодавством України”, – вважає Володимир Яворівський.