Глави Церков України підтримують НЕК з питань моралі

10:36, 16 червня 2010
Держава
0

Глави християнських Церков України оприлюднили Відкрите звернення до української громадськості з приводу потреби захисту високих моральних засад та сімейних цінностей.

У документі, який 10 червня одностайно ухвалили усі учасники Наради Церков, християнські лідери України висловили “рішучу незгоду з діями учасників інформаційної війни, спрямованої на дискредитацію та перешкоджання діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі”, – передає зміст звернення Інститут релігійної свободи.

Глави Церков спільно заявили: “Пасивність держави у сфері активного захисту суспільної моралі рівнозначна її сприянню моральній деградації, адже тільки держава має засоби правового впливу. Ми не можемо мовчазною згодою допустити повної руйнації в Україні здорових моральних засад, сімейних цінностей, культури спілкування та взаємоповаги у людських відносинах”.

“Багато свідомих громадян, в тому числі і віруючих людей, які складають переважну більшість населення України, виступають проти намагання окремих представників менеджменту медіа-бізнесу порушувати їх право на безпечний інформаційний простір”, – заявили предстоятелі християнських Церков.

Вони вважають, що питання захисту суспільної моралі має вирішуватись на державному рівні, оскільки це є загальноприйнятою практикою розвинених демократичних країн.

“Пропаганда війни, національної та релігійної ворожнечі, культу жорстокості та насильства, засилля порнографії – це ті реальні загрози, які постають сьогодні перед нашим суспільством”, – наголошується у Відкритому зверненні.

За словами першоієрархів Церков, “батьки та матері занепокоєні долею власних дітей, їх психічним та емоційним здоров`ям, коли спостерігають засилля розпусти, жорстокості та насильства у медіа-просторі, включаючи телепрограми, рекламні ролики, біл-борди та мобільний контент”.

У своєму Відкритому зверненні глави християнських Церков закликали українську громадськість, а також Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів України, представників місцевої влади та власників медіа-бізнесу “замислитись над тим, які цінності та яку культуру спілкування ми передаємо нашим дітям та залишаємо у спадок для майбутніх поколінь”.

“Ми закликаємо усіх свідомих громадян та людей доброї воли докласти зусиль для захисту свого конституційного права жити в демократичному суспільстві, де норми моралі мають бути захищені законом та державою, а повага до честі і гідності, прав і свобод людини повинна стати нормою щоденного життя”, – заявили християнські лідери України.

Відкрите звернення ініціювали та підтримали керівники 9 Церков:

Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом);

Українська Православна Церква Київського Патріархату;

Українська греко-католицька Церква України;

Римсько-католицька Церква в Україні;

Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн-баптистів;

Церква християн віри євангельської України;

Українська Християнська Євангельська Церква;

Братство незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України;

Українська Лютеранська Церква.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter