У Партії регіонів прокоментували поширену в інтернеті інформацію про відзначення главою держави пастора Сандея Аделаджу, як про це заявляють у «Посольстві Божому», повідомляє РІСУ. В оточенні Президента, як видно з коментарів, про таку нагороду не знають. Вони б хотіли побачити підпис гаранта під нагородою пастора. Зрештою, не виключають можливості, що «хтось узяв чистий бланк і використовував його для нагородження Сандея».

«Але партійного рішення про його нагородження від імені Віктора Януковича не було. Таку ідею висловлювали в київському штабі, але вона була категорично відхилена. Це маячня і провокація», — так прокоментував «нагороду» пастора керівник київської організації «Партії регіонів» (ПР) Василь Горбаль.

«Нічого про це не знаю», — зазначила заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман. Регіоналка Олена Бондаренко говорить, що це схоже на те, що бажане в «Посольстві Божому» видають за дійсне. «Цієї людини ніхто не бачив у наших штабах і не уповноважував агітувати. Враховуючи, що Президент — православний, навряд чи Віктор Янукович співпрацював би з пастором. Мені хотілося б бачити підпис на цій «подяці», чи не є все це провокацією»», — додала регіоналка.

Версію про те, що в київському штабі хтось взяв чистий подячний бланк з підписом Віктора Януковича та використав його для нагороди Сандея, заперечує голова київського штабу ПР Віктор Сивець. Він запевняє, що в його штабі ніхто не нагороджував лідера «Посольства Божого».

Водночас в прес-службі «Посольства Божого» переконують, що нагородження таки відбулося. «Ми вдячні Президентові, що він виділив Сандея», — додають там.

Як пригадує видання «Сегодня», проти Сандея Аделаджі порушені кримінальні справи за шахрайство в рамках розслідування фінансових махінацій у компаніях«Кінгз Кепітал» і «Грант», які тісно пов’язують з пастором.

«Зараз триває слідство, експертиза, проводять опитування нових жертв цих махінацій», — розповів адвокат потерпілих Іван Боднарук.