Кабінет Міністрів України 24 лютого прийняв постанову, згідно з якою тарифи на централізоване опалення, постачання гарячої та холодної води для релігійних організацій встановлюються на тому ж рівні, як і для населення. Про це після засідання Уряду повідомив журналістам Міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко, передає Інститут релігійної свободи.

Відповідно до ухваленої постанови, текст якої отримав ІРС, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №955 від 10.07.2006 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води» та до постанови №959 від 12.07.2006 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».

Зміни передбачають, що “органи влади, уповноважені встановлювати (погоджувати) тарифи, можуть визначити додаткові категорії споживачів” у разі дотримання певних умов рентабельності.

Відео дня

Одночасно з цим до обох з зазначених постанов Кабміну внесено доповнення про те, що “Релігійні організації сплачують надані послуги за тарифами, встановленими для насленення”.

"Тобто ціни на тепло та на водопостачання для релігійних організацій будуть такими, як для населення, тобто по-мінімуму", – підкреслив Міністр Олексій Кучеренко.

Як раніше повідомляв ІРС, на думку Держкомнацрелігій, внесення таких доповнень до цих постанов Кабінету Міністрів “відповідає загальній політиці держави щодо релігійних організацій, які сплачують за електроенергію та газ за тими самими тарифами, як і населення”.

У липні 2009 року під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко запевнила, що Уряд доведе до логічного завершення питання надання комунальних послуг Церквам за цінами, встановленими для населення. Цей процес Кабінет Міністрів начав у вересні минулого року з ухвалення постанови про встановлення для релігійних організацій тарифів на природний газ за мінімальними диференційованими цінами, передбаченими для населення.