Уряд пропонує партнерську модель відносин Церкви і держави.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в Івано-Франківську на зустрічі із правлячими єпископами єпархій УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП, та пасторами євангельсько-християнських церков Івано-Франківської області сказав голова Державного комітету України у справах національностей і релігій Юрій РЕШЕТНІКОВ.

«Уряд високо цінує те, що ви робити для утвердження Української держави, - наголосив він, звертаючись до священнослужителів. – Нині в Україні триває якісне зростання церков, які відновлюють свій досвід, що традиційно мала церква. Тому уряд нині пропонує партнерську модель відносин церкви і держави».

Відео дня

Ю.РЕШЕТНІКОВ також повідомив, що уряд багато зробив за два роки. Зокрема, вирішено питання землекористування релігійним організаціям, вирішено, що вони оплачують за газ за тарифами населення, дозволено окремим конфесіям перебування в Україні священиків іноземних держав замість 90 днів до трьох років, а також церковні організації, які будують свої культові споруди, звільнено від сплати за знесення зелених насаджень на території будівництва.

Голова Держкомітету України у справах національностей і релігій зауважив, що уряд подав до парламенту законопроекти «Про право релігійних організацій засновувати навчальні заклади та школи», «Про звільнення від ПДВ ввезення біблій в Україну», «Про встановлення мораторію на відчуження колишнього церковного майна» тощо. За його словами, нині 167 релігійних об’єктів перебуває у державній власності, ще стільки у комунальній.

Владики традиційних християнських церков, зокрема владика Івано-Франківський і Галицький УАПЦ АНДРІЙ, висловились за те, щоб «не допустити в Україні «релігійного болота», мовляв традиційні конфесії витісняють чужоземні. Просили Ю.РЕШЕТНІКОВА вирішити проблеми «соціального захисту священика, надання йому пенсії, а також не стягувати з меценатів, які жертвують кошти на будівництво храмів, податків та інше».

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олег КОРЖАК звернув увагу також, що уряд досі не вирішив питання надання коштів на покриття збитків, які зазнали культові споруди під час повені у 2008 році. «Людям та організаціям відшкодування було, а релігійним організаціям - ні. Хоча всі розрахунки про це ми направляли у Кабінет міністрів України», - додав О.КОРЖАК.