Церкви можуть багато зробити у сфері духовної підтримки людини, яка потребує допомоги у подоланні шкідливих звичок, свідомо обираючи для себе здоровий спосіб життя. Таку точку зору висловив Міністр охорони здоров`я України Василь КНЯЗЕВИЧ на засіданні з питань співпраці МОЗ із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій 10 грудня, повідомляє Інститут релігійної свободи.

«Наше суспільство має бути здоровим і фізично, і духовно, тобто вести здоровий та моральний спосіб життя, адже це є дієвою профілактикою будь-яких хвороб і епідемій та шлях до подолання такої суспільної недуги як ВІЛ та СНІД», - наголосив В.КНЯЗЕВИЧ.
“Я хотів би наголосити, що Міністерство охорони здоров`я залишається відкритим для налагодження конструктивної співпраці з Церквами і релігійними організаціями у сфері охорони здоров`я задля того, щоб наші співгромадяни у разі потреби завжди могли отримати духовну підтримку у процесі свого фізичного одужання”, – розпочав свій виступ В.КНЯЗЕВИЧ.
Водночас Міністр висловив переконання, що у 2010 році громадська рада зможе налагодити ще більш плідне співробітництво між медичною та релігійною спільнотами задля підготовки пропозицій у сфері охорони здоров`я.

“Вірю, що у наступному році Громадська рада зможе спільними зусиллями випрацювати пропозиції для Міністерства щодо найважливіших питань у сфері охорони здоров`я, які на сьогодні турбують і віруючих, і медичну спільноту. Ми разом з вами можемо значно більше”, – зазначив В.КНЯЗЕВИЧ.

***Громадська рада при Міністерстві охорони здоров`я (МОЗ) з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворена наказом МОЗ України від 22.05.2009 року №358, яким також затверджено її персональний склад та положення. Громадська рада утворена як постійно діючий дорадчо-консультативний орган при Міністерстві відповідно до Угоди про співробітництво між ВРЦіРО та МОЗ України від 16.12.2008 року з метою забезпечення проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у сфері охорони здоров`я.


 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram