ВР планує розглянути низку законопроектів про діяльність релігійних організацій

14:34, 01 грудня 2009
Держава
0 0

Інституті релігійної свободи

Протягом нового пленарного тижня, з 1 по 4 грудня, Верховна Рада України планує розглянути у профільних комітетах та сесійній залі низку законопроектів, які стосуються окремих аспектів діяльності релігійних організацій. Про це УНІАН повідомили у Інституті релігійної свободи.

У середу, 2 грудня, Комітет з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розгляне проект Закону України «Про порядок організації і проведення мирних заходів» (реєстр. №2450), який готується до другого читання у Парламенті.

Слід зауважити, що у липні цього року Інститут релігійної свободи надіслав до цього парламентського Комітету пропозиції до тексту вказаного законопроекту, які передбачають розширення сфери дії майбутнього закону також і на публічні релігійні обряди та церемонії – шляхом внесення відповідних змін до статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

“В інтересах релігійної спільноти України – Церков, релігійних організацій та віруючих громадян України, вкрай важливою є потреба у запровадженні єдиного уніфікованого законодавчого підходу у сфері реалізації конституційних положень про порядок організації мирних зібрань не залежно від того, хто виступає їх організаторами і учасниками – чи то віруючі, чи то невіруючі громадяни”, – йшлося у зверненні ІРС до Комітету.

У четвер, 3 грудня, для включення до порядку денного та прийняття рішення пропонується проект Постанови про збереження комплексу Києво-Печерської Лаври та подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (реєстр. №5135, автори – В.Яворівський, В.Деревляний, Я.Кендзьор та інші).

Раніше подібний документ вже подавався до Верховної Ради за ініціативи членів Комітету з питань культури і духовності. Однак під час розгляду у сесійній залі ця ініціатива не отримала достатньої кількості голосів, необхідної для її ухвалення у якості постанови.

Цього ж дня до порядку денного пленарних засідань поточної сесії Парламенту планується включити також питання про розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення у відповідність з вимогами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (реєстр. №5146, автор – Кабінет Міністрів України). Як повідомляв ІРС, даний законопроект оминає проблему “подвійної реєстрації” релігійних організацій, про яку неодноразово заявляли експерти та представники конфесій.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter